„ Nech umřít starý život, pokud nebyl plný radosti, štěstí, smíchu, energie a zdraví.“ Makaki

 

 

Vše můžete platit / čerpat  přes Benefit

První krok k úspěšné léčbě

Stáhněte si HNED knihu Marty Makaki ZDARMA

 

Co Vám nabídneme?

 

Jakéko-li programy u nás, byť i pouhý wellnes odpočinek, jsou dokonale propracované a jsou určené lidem, které neoslovuje povrchnost, ale chtějí svůj čas i  peníze vydat za opravdovou kvalitu a to, co jim pomůže, co potřebují nebo udělá radost.

 

Do vaší návštěvy či pobytu, ale také vzdělávacího pořadu přineseme zásadní změnu- jak myslet, jak se hýbat, jak léčit, regenerovat, jak odpočívat, jíst, komunikovat, jak milovat…. – a budete se víc usmívat, víc chápat, málo kritizovat, budete sebevědomější, jistější i krásnější, s většími možnostmi i schopnostmi, s větším optimismem, zdravím a energií.

 

Naší specialitou jsou individuální i skupinové (rodinné, firemní) léčebné, vzdělávací nebo preventivní pobyty, tvořené naprosto přesně- dle vašeho stavu.

 

 

Marta Makaki

holistický psychoterapeut,

zdravotní kouč,

spirituální průvodce,

instruktor zdravého pohybu

 

Praha 8 - Křižíkova 489/66

Praha 1 - Široká 65/14. V centru Šestý smysl

 

telefon 731 101 180 mail:  martamakaki@seznam.cz

cvičení skupiny i individuály dle domluvy

 

Psychoterapie,

koučink,konzultace,                                                                                                         nácviky na uvolnění stresu ONLINE od 750,- Kč. 

Termín objednejte telefonicky nebo mailem.

Probíhá telefonicky nebo Skype

"Umění dokonalého uvolnění"

Práce se stresem pro návrat ke zdraví, vitalitě a rodosti. Program když chcete zlepšit kvalitu svého života.

 více zde

 

 

 

 

 

 

 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 730 Kč
naše cena 671 Kč

ZVÝHODNĚNO

naše cena 707 Kč
naše cena 730 Kč
naše cena 857 Kč

»

Výzkum Dr. Herberta Bensona potvrdil: „relaxační reakce spouští genomické změny“

I když léčba, kde je propojena mysl a tělo existuje již celá staletí, teprve nedávno byla uznána západní medicínou, ale stále jen ve formě alternativních nebo doplňkových terapií. Bensonův výzkum a jeho institut se snaží integrovat tyto praktiky mysli a těla do hlavního směru medicíny, a poskytnout hlubší pochopení mechanismů za nimi. Benson vědecky prokázal, že využití metod respektujících toto propojení patří do tradiční medicíny stejně tak, jako léky a operace nebo zákroky. Tvoří dle něho poslední nohu třínohé stoličky v péči o zdraví.

V KAŽDÉM ČLOVĚKU JE GENETICKY ZAKÓDOVÁNO JAK SE LÉČIT- SVOU SILOU A SVÝM ZPŮSOBEM.

A vždy jsme měli v sobě zdroj, jak ovlivňovat své zdraví.

A nezáleží, zda byl využit, či nikoli.

BOHUŽEL TO, CO MŮŽEME PRO SEBE UDĚLAT MY SAMI- JE NEJPŘEZÍRANĚJŠÍ A NEJZANEDBÁVANĚJŠÍ ČÁSTÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE U NÁS!

 

Západní medicína stále dělá zásadní rozdíl mezi duševními, emocionálními a fyzickými kořeny nemoci, i přes nahromaděné výzkumy, které ukazují, že mysl a tělo jsou vzájemně propojeny, a že je takové dělení umělé, ba dokonce nevědecké.

Jakko-li je to překvapivé, trpět příznaky hodnocenými jako psychické, je v naší společnosti stále tak ponižující, že raději dáme přednost zhoubné a život ohrožující chorobě, než uznat, že původ je v naší hlavě.

 Lékaři mívají bohužel stále sklon neprojevovat sympatie vírám a představám, které mohou pobízet tělo k činnosti způsoby, které není možno měřit. Místo aby se snažili mobilizovat v pacientech víru, aby dosáhli uzdravení, buď je ubezpečují nebo je odbývají. To vše může pacienty přimět k tomu, aby se snažili lékařům svou nemoc „dokázat“ a jejich tělo může tuto snahu podpořit okázalejšími zdravotními potížemi.

 Co stojí v cestě k využití své – pacientovi síly a způsobu se léčit? Pouze dichotomie oddělující mysl od hmoty a zavedený systém.

 

Všechny aktivity vyvolávající fyziologický stav hlubokého klidu spouští okamžité změny v celém organismu a vedou k uzdravování. Výzkum například potvrdil že dochází k expresi genů, které ovlivňují imunitní funkce, energetický metabolismus a sekreci inzulínu.  

 

„Za ty léta, kdy se zabývám medicínou, jsem nenašel žádnou účinnější a všeobecně dosažitelnější sílu, než je schopnost jedince pečovat o sebe sama a léčit se.“

 Dr. Herbert Benson

 

Mudr. Herbert Benson se svými kolegy vědecky podložil v třicetiletém výzkumu fungování mozku a propojení mysli a těla. Stal se zakladatelem a prezidentem Lékařského ústavu pro výzkum vztahů mysli a těla.

 

Lékařství a dosahování zdraví přirovnává ke trojnohé stoličce, jejíž stabilita spočívá ve vhodném využití péče o sebe, léčiv a léčebných procedur. Na péči o sebe nazírá jako i na „Vnitřní rozvoj“, který je tou nejzanedbávanější stránkou dnešní zdravotní péče.

Vědecky doložil, že asi 70% různých potíží je vyvoláno psychosociálními faktory a 90% je vyvoláno stresem!

Tedy mnoho úspěchů, které „má na svědomí“ medicína, nezávisí vůbec na tom, co lékař předepíše a co a jak vlastně skutečně léčí.

 

Odkazy: Moc a biologie víry v uzdravení- Dr. H. Benson

               Massachusetts general hospital

ZTczYmUx