„ Nech umřít starý život, pokud nebyl plný radosti, štěstí, smíchu, energie a zdraví.“ Makaki

 

 

Vše můžete platit / čerpat  přes Benefit

První krok k úspěšné léčbě

Stáhněte si HNED knihu Marty Makaki ZDARMA

 

Co Vám nabídneme?

 

Jakéko-li programy u nás, byť i pouhý wellnes odpočinek, jsou dokonale propracované a jsou určené lidem, které neoslovuje povrchnost, ale chtějí svůj čas i  peníze vydat za opravdovou kvalitu a to, co jim pomůže, co potřebují nebo udělá radost.

 

Do vaší návštěvy či pobytu, ale také vzdělávacího pořadu přineseme zásadní změnu- jak myslet, jak se hýbat, jak léčit, regenerovat, jak odpočívat, jíst, komunikovat, jak milovat…. – a budete se víc usmívat, víc chápat, málo kritizovat, budete sebevědomější, jistější i krásnější, s většími možnostmi i schopnostmi, s větším optimismem, zdravím a energií.

 

Naší specialitou jsou individuální i skupinové (rodinné, firemní) léčebné, vzdělávací nebo preventivní pobyty, tvořené naprosto přesně- dle vašeho stavu.

 

 

Marta Makaki

holistický psychoterapeut,

zdravotní kouč,

spirituální průvodce,

instruktor zdravého pohybu

 

Praha 8 - Křižíkova 489/66

Praha 1 - Široká 65/14. V centru Šestý smysl

 

telefon 731 101 180 mail:  martamakaki@seznam.cz

cvičení skupiny i individuály dle domluvy

 

Psychoterapie,

koučink,konzultace,                                                                                                         nácviky na uvolnění stresu ONLINE od 750,- Kč. 

Termín objednejte telefonicky nebo mailem.

Probíhá telefonicky nebo Skype

"Umění dokonalého uvolnění"

Práce se stresem pro návrat ke zdraví, vitalitě a rodosti. Program když chcete zlepšit kvalitu svého života.

 více zde

 

 

 

 

 

 

 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 671 Kč
naše cena 730 Kč

ZVÝHODNĚNO

naše cena 658 Kč
naše cena 707 Kč
naše cena 671 Kč

» Proč jsme nemocní?
PROČ JSME NEMOCNÍ?

TA NEJÚČINĚJŠÍ PÉČE NENÍ ZAHRNUTA V NAŠÍ ZDRAVOTNÍ PÉČI!

 

„Paní Makaki, kde vidíte, že je vlastně ten největší problém, že lidé jsou nemocní, neuzdravují se, trpí chronickými potížemi, jsou závislí na lécích, které navíc nefungují a mají mnoho vedlejších účinků? Myslíte si, že za to může špatná zdravotní péče, tlak farmaceutických firem i politiky na vytváření si pacientů?“

 

Na tuto otázku, která mi tak jako všem ostatním chtěla dát rovnou odpověď, kdo za to může, se mi okamžitě drala na jazyk babišovská odpověď „SORRY JAKO“ … „můžeme si za to sami, máme bordel v hlavě.“ Samozřejmě jsem první část vynechala :-). Ale musela jsem objasnit jak to myslím.

 

Těžké zdravotní onemocnění jsem si léčila před 22 lety- zcela bez lékařů. Bohužel tehdy nebylo ani zbla tolik informací o nekonvenční nebo holistické péči jako je nyní. Lékař byl autorita až taková, že diskutovat s ním, jak bude vypadat léčba, byla jen pro otrlé. To co předepsal, řekl, bylo svaté a hotovo. Smlouvat a diskutovat s ním bylo nemyslitelné. Myslíte, že tehdy vláda nepracovala pro farmaceutický průmysl?Ale jděte! Myslíte, že tehdy ještě ve světě nebyli zpřístupněny usvědčující vědecká fakta, že nekonvenční medicína je tak účinná, že by z veliké části dokázala některým onemocněním téměř 100% předejít (mrtvice, infarkt), z další části úplně vyléčit a někde z velikého procenta významně zlepšit průběh onemocnění? Ale jděte! Tyto informace tu byly! Vědělo se, že by tato jednoduchá- opravdu velice jednoduchá péče, ale stabilně používaná, ušetřila jednomu státu x miliard. V USA by to tehdy bylo 54 miliard dolarů! A to v tom nejsou počítány vůbec operativní výkony lékařů.

 

A dokdy se chceme vymlouvat, že nejsme zdraví na ostatní? Na farmaceutický průmysl, na politiku, na podnikatelské profitující skupiny, nadnárodní korporace? Dokdy?! Přijde mi to tak scestné jako když klientka svádí svou depresi na manžela, nebo má matka mi vyčítala, že za její onemocnění mohu já. Zdraví je mou vlastní otázkou a mým zájmem! Říkáte si, tak proč lékaři složili přísahu o pomoci? Vzpamatujme se. Jsou to jen lidé, kteří uznali vědu a její poznatky. Ale jen asi 15% medicínských zákroků je založeno na opravdu spolehlivě podložených lékařských poznatcích (dr. David Eddy). A výběr takovýchto poznatků je přeci přímo vždy ovlivněn chápáním světa- kulturou, zkušenostmi, emocemi, osobními náklonnostmi, osobní vírou a předpoklady, které do ní jsou vnášeny. Kdysi mi lékař kamarád řekl, že nemá vlastně možnost jak ověřit účinost nebo neškodnost očkování proti rakovině děložního čípku. A má jen dvě možnosti- věřit a nevěřit.

 

Představte si, že bylo publikováno v r. 1994 v Journal of the American Medical Association, že každoročně umře 180 tisíc hospitalizovaných Američanů vinou nemocničního personálu. To odpovídá třem katastrofám jumbo-jetů každé dva dny.

A co chcete? Koho chcete vést k zodpovědnosti? Lékaře? Medicínu jako vědu? Farmacii? Celé zdravotnictví? Tak to prostě je.

 

Místo toho obviňování a zjišťování pravdy bychom si měli přiznat jedno. Nynější konvenční medicína vůbec nikomu nebrání, aby byl zdravý. To si bráníme každý sám. Každý, ale naprosto každý máme v sobě- tedy myslím v našem vlastním organismu, mechanismy pro prevenci, léčbu a navracení se do opět zdravého stavu. A pokud se ptám, proč se tak neděje, je to jen naše blbost, náš bordel v hlavě tomu brání. Podívejme se na příkladu co takový člověk s diagnostikovanou depresí běžně dělá:

1. Běží k lékaři. Ten mu naordinuje léky, na deprese, na tlak, na spánek.

2. Sedne k počítači. Tam se dozví jak léky nepomohly nebo z mála někdy pomohly (ale mají je nasazeny stále), jak jsou jiní na tom strašně, jak je to neléčitelné a bez léků obzvlášť a nejspíše s tím zůstane až do konce svého života aj.

3. Přidá se ke skupině, kde jsou na tom ostatní podobně a píše si s nimi o tom, jak je to hrozné, nic nepomáhá, nebo se zkouší to a pak zase tamto. Někdo dokonce napíše, to mi pomohlo, ale sakra, proč tedy dál bere léky? Pokud nepíše, alespoň si vše pročítá- tedy si již do skupiny tímto zařadil.

4. Přestává dělat věci jako obvykle- začíná se izolovat.

5. Přestává chodit do práce.

6. Přestává se hýbat a postel je jeho útočištěm.

7. Zapadá do koloběhu svých myšlenek podpořených podobně postižených a lékařů.

8. Přebírá myšlenku, že mu není pomoci.

A to je konečná! Myslíte, že za tohle může naše zdravotnictví? Ne, tak za tohle si může ten člověk sám. Mohl totiž každý okamžik udělat to, co by ho vedlo zase neomylně zpět ke zdraví. A to vůbec nemyslím návštěvy různých alternativců- tu s touto zaručeně nejlepší metodou a tu zase s touto, ke kterým se nemocní také rádi uchylují.

Vlastně celou dobu tento člověk dělá to, že si stálé potvrzuje tento stav a tuto diagnózu.

Tak nemá ani v nejmenším možnost se z toho dostat.

Když se zeptám takového člověka, co pro to udělal, aby vše bylo jinak, řekne mi, že všechno. Při vyjmenovávání co vlastně to bylo, se dostaneme k tomu, že vlastně nic, co by doopravdy mohlo být účinné. A přitom je to tak jednoduché. Chce to všechny aktivity nasměrovat od nemoci, ne k nemoci. To co dělal doposud, bylo směrem k nemoci a jejímu potvrzování v hlavě. Pokud ve chvíli když se „nějak necítím“ lehnu do postele, dávám celému organismu pokyn k tomu, že se necítí dobře a on nemá na vybranou. Prostě mu musí být zle.

 

Proč jsou lidé nemocní? A co by potřebovali? Potřebovali by vyčistit hlavu, tak trochu v ní odlehčit, a třeba i od toho vinit medicínu za její omyly a farmacii za potřebu mít dostatek konečných spotřebitelů. Je to totiž na nás samotných, vrátit se k sobě a svým přirozeným prostředkům pro udržení a obnovu zdraví.

Ano vím, spoléhat se na jiné jsme byli naučeni- rodinou i společností. No myslím, že je čas toto změnit.

Marta Makaki

www.kouzelnaharmonie.cz

 

 

 

 

 

ODE3YjJkYz