Vše můžete platit / čerpat  přes Benefit

 První krok k úspěšné léčbě

Stáhněte si HNED knihu Marty Makaki ZDARMA

 

Co Vám nabídneme?

 

Jakéko-li programy u nás, byť i pouhý wellnes odpočinek, jsou dokonale propracované a jsou určené lidem, které neoslovuje povrchnost, ale chtějí svůj čas i  peníze vydat za opravdovou kvalitu a to, co jim pomůže, co potřebují nebo udělá radost.

 

Do vaší návštěvy či pobytu, ale také vzdělávacího pořadu přineseme zásadní změnu- jak myslet, jak se hýbat, jak léčit, regenerovat, jak odpočívat, jíst, komunikovat, jak milovat…. – a budete se víc usmívat, víc chápat, málo kritizovat, budete sebevědomější, jistější i krásnější, s většími možnostmi i schopnostmi, s větším optimismem, zdravím a energií.

 

Naší specialitou jsou individuální i skupinové (rodinné, firemní) léčebné, vzdělávací nebo preventivní pobyty, tvořené naprosto přesně- dle vašeho stavu.

 

 

Marta Makaki

holistický psychoterapeut,

zdravotní kouč,

spirituální průvodce,

instruktor zdravého pohybu

 

Praha 8 - Křižíkova 489/66

Praha 1 - Široká 65/14. V centru Šestý smysl

 

telefon 731 101 180 mail:  martamakaki@seznam.cz

cvičení skupiny i individuály dle domluvy

 

Psychoterapie,

koučink,konzultace,                                                                                                         nácviky na uvolnění stresu ONLINE 

Termín objednejte telefonicky nebo mailem.

Probíhá telefonicky,Skype, Viber,Google,Messenger

"Umění dokonalého uvolnění"

Práce se stresem pro návrat ke zdraví, vitalitě a rodosti. Program když chcete zlepšit kvalitu svého života.

 více zde

 

 

 

 

 

 

 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 671 Kč

ZVÝHODNĚNO

naše cena 658 Kč
naše cena 707 Kč

MARTA MAKAKI

Marta Makaki

holistický psychoterapeut, kouč a terapeut v oblasti těla a mysli, zdravotní cvičitel 

prezidentka IMT- Institut pro mysl a tělo z.s.

zakladatelka školy WU-NIEN ©

Makaki

 Po mé úspěšné léčbě nádoru bez lékařů, klienty povzbuzuji a nastavuji důvěru v jejich vlastní schopnosti. Pracuji jednoduše a komplexně – s tělem a myslí současně, někdy se spiritualitou – pomocí psychoterapie a dalších technik.   Vím, že léčitelné vlastními silami jsou i ta nejtěžší onemocnění.

Mou největší specializací se díky tomu stala práce s mozkem, myslí a tělem tak, aby docházelo na všech rovinách k vyléčení.

Metody jiných tehdy neexistovaly. Šla jsem sama a zkoumala, jak neoddělitelně mozek a tělo spolupracuje a jak se dá vše ovlivnit. Odtajňovalo se mi spousta způsobů. Zažila jsem nespočetně transpersonálních stavů, aby mi bylo jasné, že tělo a mysl musí být také v harmonii s tím, co člověka přesahuje a tedy je nutné do úspěšné léčby vždy zakomponovat i spiritualitu člověka.

Bylo jasné, že léčba musí být komplexní a často souvisí i s totální přeměnou způsobu myšlení i života.

Od té chvíle motivuji a inspiruji ostatní lidi k překročení omezení vlastní mysli tam, kde mají pocit, že něco nejde. Učím velice jednoduše jak překročit vše, co se jim zdá nemožné, neřešitelné a pomáhám jim překročit strach, obavy, představy, předpoklady, domněnky i iluze, aby došli k osobnímu vítězství a vzali si také své zdraví nebo osobní život v dalších směrech do vlastních rukou a mohli sami pak říci to co já „JDE TO!“ Může to být deprese, těžká nemoc, ale také potíž se sebejistotou, obava jít si za snem, sama sebou apod.

Vlastně má nemoc mi pomohla postavit mimořádně úspěšné programy pro léčbu jak psychických tak fyzických onemocnění, které navíc stojí nejen na mých poznatcích, ale i shodných tvrzení s vědou. Program je nejvíce využit při individuálním terapeutickém pobytu, jeho části ale vnáším i do zdravotních nebo na wellness zaměřených pobytů pro skupiny, nebo workshopů a vzdělávání laiků i odborníků.

Ukazuji lidem, že všechno jde a nikde-prostě nikde není žádné omezení. Jediné je v jejich mysli a to jim pomáhám překročit.

Jsem autorkou svého vlastního holistického programu „Self péče“©, který především slouží k uvolnění stresu, který hraje roli při každé potíži. Dosah tohoto programu je ale mimořádně větší, pomáhá nejen ke zdraví, ale i nalezení vlastního obrovského potenciálu. Já osobně našla způsob, jak s tímto programem být úspěšná ve velice krátké době.

Mými klienty nejsou jen dospělí, ale také děti. Díky práci s myslí, jsem se stala velice vnímavou na dětskou mysl. Pomáhám jim zabezpečit klidnější život vedle svých rodičů i tomto světě.

 Prošla jsem mnohým, ale v alternativních částech jsem oproti jiným netrávila svůj čas na různých kurzech, neboť já sama nalézala fungující techniky především pro mentální léčení, které je nyní představováno jako kvantové.

Čím se zabývám?

 

 • Psychologií sjednocující přístup východu a západu
 • Psychoterapií a jejími různými směry a metodami
 • Psychosomatikou /i u dětí/
 • Dětskou psychoterapií
 • Hlubinnou psychologií a transpersonálními stavy, stavy rozšířeného vědomí
 • Integrovanou okružní terapií mozek-tělo
 • Mentálními, dechovými a relaxačními technikami
 • Osobním, zdravotním a spirituálním koučinkem
 • Terapií systémů - systemickými konstelacemi
 • Bioenergetikou (práce s dechem a tělem)
 • Zdravotním cvičením a metodou SM systému Mudr. Smíška
 • Meditacemi
 • Jógou a jejími směry a metodami, technikami
 • Výukou wu-nien /zdravotní směr cvičení/
 • Komplexní léčbou stresu a jeho následků na zdraví
 • Autopatií
 • Mentálním léčitelsvím
 • Osobnostním vzděláváním
 • Bylinnou léčbou

 

Co vás naučím?

 • vyznat se v sobě samých
 • používat vlastní schopnosti pro nalezení zdraví nebo čehokoli jiného
 • zvládnout stres a jeho následky na zdraví (deprese, vyhoření a jiné psychické potíže, somatické onemocnění)
 • nalézt svou vlastní hodnotu, sílu, svobodu a směr

 

Své znalosti a zkušenosti jsem zpracovala také do „Self programů“©, které především pomáhají při stresu a veškerých jeho následcích. Tento program je využíván firmami a organizacemi pro zdraví svých zaměstnanců a dobrý rozvoj firmy.

Od r. 2012 jsem dala základ pro speciálné léčebné pobyty s komplexní a individuální péčí zaměřené především na stres, deprese a zdravotní potíže. Ale také na seberozvoj. Probíhaly do listopadu  2020 na Staré myslivně Hrdlořezy /Suchdol nad Lužnicí. Nyní se kvůli rekonstrukci přesouvají do Prahy.

 

Praxe

Současnost:

- soukromá praxe: dlouhá léta se věnuji psychoporadenství, psychoterapii (osobní, partnerské, rodinné i pracovní), vytváření programů pro rozvoj osobnosti, stres program, zdravotnímu koučinku.

- firemní péče: prosperita firmy, ekologie firmy- vztahy, antistres program, zdravotní program.

- vzdělávání

- škole WU-NIEN ©

Dříve:

ředitelka v nevládní společnosti "Jantra- centrum pro rodinu a mezilidské vztahy" Praha

zde řízení společnosti, kontrola a dohled projektu EU Start , vytváření motivačních a odborných programů;lektorování, osobní poradenství, rodinný psychoterapeut, přednášková činnost a práce s mládeží

 

Typické pro mou práci s klientem je využít a patřičně skloubit rovinu fyzickou, psychickou i duchovní. Tento způsob se jako jediný osvědčuje pro nalezení dlouhodobého vnitřního klidu, radosti a dobrého zdraví.

Můj přístup ke klientovi se vyznačuje v rychlém nelezení té nejjednodušší, nejlidštější a nejefektivnější cesty pro něho, plně respektující jeho individualitu a přání. Pracuji jen s klientem, který chce změnu opravdu udělat.

Kdo doopravdy jsem? Má Duše je duší šamana a vím to od 12let po vypadnutí z jedoucího vlaku. Mé tělo je tělo ženy. Mé mysli se líbí být organizátorem, lektorem,koučem, psychoterapeutem,cvičitelem, atd. atd. A můj Duch… je prostě nekonečný v mém já, které je v mém srdci.

 

Co jsem se odnaučila: myslet si, že existuje chyba

Mé motto: „může to být ještě jinak“ a také “ poslouchej“

Co bych doporučila každému? SMÍCH!      Makaki

 

AUTORSTVÍ:

Self péče - zdravotní  program

Dýcháme pro zdraví - vzdělávací program

Vydání několika titulů: DVD Dýcháme pro zdraví, SM systém pro začátečníky  a těhotné ženy, Zdravotní jógová cvičení, AUDIO Dar relaxace - svalová relaxace

škola WU-NIEN ©

 

Vzdělání

Aplikovaná psychologie (Praha), Institut systemické psychoterapie (Praha-ISZ), Umění pomoci (Praha - ISZ), Helingerova terapie systémů- rodinné konstelace (ISZ a Jan Bílý), Vybrané relaxační a uvolňující techniky (akademie AP).

V oblasti pohybu certifikovaný zdravotní cvičitel (VŠTV Palestra), certifikovaný lektor a cvičitel metody SM systém Mudr. R. Smíška, cvičitel jógy, powerjógy, pilates.

Osobnostní program, zen budhismus, kundaliny joga, meditace - Jiří Šmejkal

Léčitelství, kvantová a mentální léčba, duchovní spiritualita - Pavel Vlastník

Můj příběh

Lidé mají strach opustit klasickou medicínu a začít se léčit sami. Nemoc nás většinou až děsí. Ve chvíli, kdy nám lékař sdělí diagnózu, spustí se v nás pocit strachu z bezmoci a odevzdáváme se tomu, kdo ví, co se dá udělat, kdo je na to odborník. A to je lékař samozřejmě. Prosím, nemám teď na mysli traumatologii a řešení akutních stavů. Jistěže i některé stavy patří opravdu nutně do rukou lékaře.
Jenže většina osob trpí jiným onemocněním, než akutním a nutně vyžadujícím zákrok, či že by utrpěla úraz. Bohužel téměř ve většině případech je lékařem sdělena k diagnóze ta nejhorší prognóza. Což způsobí ještě větší zmatek a strach v hlavě pacienta a vlastně nevidí jinou možnost, než jakou lékař nabízí.
Pamatuji se na doktory v pražském Gyncentru před více jak dvaceti lety, když mi řekli, že novotvar, který na vaječníku vidí ve velikosti 10x10cm, je s největší pravděpodobnosti zhoubný a ať se připravím na hysteroktomii (odebrání ženských orgánů). Tenkrát jsem neviděla jiné východisko a nepotkat léčitele Pavla Vlastníka, byla bych už dávno po velké operaci. I endiometrióza, by pro tyto lékaře byla záminkou pro vykonání této operace, za kterou je prostě víc peněz.
Moc dobře už nyní chápu, že se takovému tlaku špatně odolává. Lékaři většinou neuvádí mírnější postup léčby a vystraší tou nejhorší prognózou Vím, je to těžké, když lidé nemající povědomí o možnostech průběhu onemocnění a všech možnostech léčby, se nechají snadno vystrašit tím nejhorším, co z úst lékaře uslyší, nebo si někde na internetu přečtou. Především ve chvílích, když jejich diagnóza je spojena s nemocí špatně léčitelnou, těžkou, nevyléčitelnou. Je jedno přísloví „ Ne všechno je tak horké, jak se zdá!“ Pokud lékař pacientovi oznámí diagnózu, polapí vlastně mysl. Od té chvíle se onen člověk stává opravdu nemocný – jeho mysl totiž začne věřit tomu, že je vážně, chronicky, nevyléčitelně nebo také smrtelně nemocný. Navíc nikde nenachází, že se tato nemoc dá vyléčit úplně nebo jinak než jak nabízí klasická medicína. Všude najde jen strašáky jak se projevuje, co přináší, jaké léky nebo zákroky se musí podstoupit, jak se zhoršuje, ale nedočte se, že se z ní může také dostat, že existují způsoby, jak vše přinejmenším vylepšit svou péčí – tedy bez lékařů a léků. Nedočte se to na stránkách těch, kterým se věří, kteří jsou pro pacienta autoritou a expertem na zdraví – lékařů. Jenže všechno je trošinku jinak.
Pokud má například někdo rakovinu, pak tato nemoc se chystá už dlouhá léta předtím, než se projeví některým hmatatelným příznakem. Nemůže to zachytit ani mamograf, či jiná prevence, kterou razí zdravotní pojišťovny.
 
Pravdou je, že vaše nemoc není v první chvíli přímo v těle, ale je ve vašem srdci a mysli. Léčí se jen následky, ale neléčí se příčina a ta není ani v hlavě. 
 
Chtěla bych tu podpořit všechny v novém uvažování a nahlížení na možnosti léčby i v hodně vážných případech. I v takových, když vám lékař řekne, že zemřete, pokud nepodstoupíte zákrok. Prošla jsem si tím na vlastní kůži.
Všichni máte právo léčit se jinak než klasickou medicínou, nebo k ní přidat něco jiného a nikdo by vás neměl zastrašovat. Měli byste také znát všechny možnosti řešení vaší konkrétní potíže, tedy i ty, které spadají u nás stále do formy alternativní péče, přestože jsou vědecky podložené jako fungující.
 
Správně použitá vlastní péče je daleko hodnotnější a účinnější než nabídky ze stran konvenční medicíny. Mým cílem není upřednostnit jednu nebo druhou stranu, ale ukázat na své vlastní možnosti a na sílu našeho vlastního organismu, když ho pustíme ke slovu. Prošla jsem tím a vím, že to jde. Můžete se seznámit s mým případem a možná pochopíte, že odejít od klasické medicíny a léčit se sama, může být pro někoho to jediné, jak může přežít a opravdu se vyléčit. Pro mě to tak bylo a vím, že nejsem sama.
 
 
„A je to tam znovu! Heleťte není jasný co to je, celý vaječník vypadá mizerně, je obrovsky zvětšený, druhej nevypadá o nic líp. Vyndáme to všechno. Navíc i kdyby to bylo pořád jen endiometrický, je to tak veliký, že vám hrozí každým okamžikem, že se to tam skřípne a praskne. A to už vám moc nepomůžu, není to žádná sranda, bude se to chovat hůř jak prasklý slepák.“
 
Bylo mi 30 let, seděla jsem u skvělého primáře českobrodské nemocnice Jiřího Š. a cítila nebezpečí z toho, že už se moc neusmívá jako před půl rokem, kdy jako jediný asi z pěti lékařů se odklonil od velké operace a jindy humorem jen sršel. Už neřekl jako posledně, že mi zaručuje, že rakovina to není. Navíc mluvil o možnosti smrti. Ne za rok, půl roku, ale kdykoli, třeba za hodinu. Jeho tvář i tón řeči prozrazovaly vážnost situace. Byla jsem po odsátí endiometrické cysty a půlroční hormonální léčbě endiometrózy (nemoci, o které se toho stále moc neví), která absolutně nezabrala. Nezabralo ani léčitelské působení, změna životního stylu. Tělo si vedlo pořád svou a vytvářelo novotvary v obrovské velikosti. Zírala jsem na něj a nemohla uvěřit, že přeci jen bych měla podstoupit odebrání ženských orgánů. Nemohla jsem uvěřit tomu, že jsem to nedokázala zastavit. „Musím si to rozmyslet“, vykoktala jsem. Primář kývl, usmál se, ale opět mě upozornil, ať se to udělá určitě do 14 dnů, než odjede na dovolenou. Že je to hodně nebezpečné a není tady už na co čekat. Vedle příšerných bolestí mě začal likvidovat strach. Byla jsem přesvědčená, že se to dá vyléčit, ale strach ze smrti i předešlého neúspěchu mě naprosto paralyzoval. Nemohla jsem myslet na nic jiného. Pochopila jsem, že se musím nějak rozhodnout. Nemohla jsem chodit kolem horké kaše. Musela jsem získat zase klid. Naštěstí jsem se během předešlého půl roku naučila dost. A tak jsem sedla do meditace, abych dostala odpověď, co mám dělat. 
 
Seděla jsem a nechala se unášet do klidu a prázdna odkud mi najednou začali přicházet ukázky toho co dělám, včetně toho, co se může stát. Viděla jsem sebe, jak si nechávám odřezávat vaječníky, pak dělohu, vnímala jsem, že nemoc je už ale v celém těle, běží v krvi a je v každé buňce… a ten kdo jí řídí jsem přímo já - z hlavy! Nemohla jsem ani uvěřit s jakou silou jdu přímo proti sobě. Byl to tak šílený obraz, že jsem na okamžik vystoupila z obrazu toho co dělám. Svou sílu jsem použila přímo proti sobě. Chovala jsem se jak bezcitný zabiják, jak šílený vědec, který řídí chod pokusu a je mu jedno, že vše se zničí. Uviděla jsem, jak nemoc pokročila do močového ústrojí a ledvin, pak do střev a jak jsou odřezávány kusy střev, udělány vývody a najednou zaznělo: „A co si ještě necháš odříznout?“
Věděla jsem, že endiometrické bujení může pronikat i do mozku a vytvářet obrovské shluky. Viděla jsem, že je zcela jedno, zda je to rakovina nebo endiometrióza. Obojí se chovalo stejně.
 
A najednou mi to došlo! Likviduju se! Mám v sobě sebezničující devastační program! A v ten okamžik skončil můj strach z této nemoci a já se rozhodla. Toho koho jsem se mohla bát, jsem byla tak akorát já sama! OPERACE NEBYLO NAPROSTO ŽÁDNÉ VÝCHODISKO - NIC NEŘEŠILA!!! Ukončila by něco jen pro tu chvíli, ale vše by pokračovalo dál. Asi tak jako známe, že se rakovina často vrací- jen na jiné místo.
 
Můj pohled na celou věc byl jasný, ničím přikrášlovaný a já si beze strachu uvědomovala, že stejně pomalu umírám a tedy se smrti nemusím bát, protože už tu je a já sama k ní dobrovolně jdu. „RADĚJI SMRT, NEŽ TAKTO ŽIVOŘIT, STEJNĚ SE LIKVIDUJU.“ A bylo rozhodnuto. Od té chvíle mě už žádný lékař nadlouho neviděl.
Že jsem naprosto zdravá a vše zmizelo(včetně polypu a myomu), jsem se dozvěděla až dlouho poté. Zdraví těla pro mě přestalo být cílem. Vždyť jsem věděla, že nemocná je mysl. Snažila jsem se tedy „spravit“ tu. Vlastně nejvíc jsem se snažila vyléčit srdce, jen ono mohlo pohnout myslí a to byl ten cíl za kterým jsem šla i dlouho poté, kdy mé orgány byly již v pořádku.
 
 
Smrt se stala pro mě ale zvláštní téma a doprovázela mě dál a já jsem pochopila, že mne učí. A tak vzniklo mé motto: „ Nech umřít starý život, pokud nebyl plný radosti, štěstí, smíchu, energie a zdraví.“

 

 

 

MDNkM2