Vše můžete platit / čerpat  přes Benefit

 Před mnoha lety jsem napsala eknihu. Možná ledacos napoví ;-) OTEVŘETE HNED TADY

 

Co Vám nabídneme?

 

Jakéko-li programy u nás, byť i pouhý wellnes odpočinek, jsou dokonale propracované a jsou určené lidem, které neoslovuje povrchnost, ale chtějí svůj čas i  peníze vydat za opravdovou kvalitu a to, co jim pomůže, co potřebují nebo udělá radost.

 

Do vaší návštěvy či pobytu, ale také vzdělávacího pořadu přineseme zásadní změnu- jak myslet, jak se hýbat, jak léčit, regenerovat, jak odpočívat, jíst, komunikovat, jak milovat…. – a budete se víc usmívat, víc chápat, málo kritizovat, budete sebevědomější, jistější i krásnější, s většími možnostmi i schopnostmi, s větším optimismem, zdravím a energií.

 

Naší specialitou jsou individuální i skupinové (rodinné, firemní) léčebné, vzdělávací nebo preventivní pobyty, tvořené naprosto přesně- dle vašeho stavu.

 

 


» Panická ataka
Panická ataka

 

PANICKÁ ATAKA TO JE, ŽÁDNÝ INFARKT!

 

Buší vám srdce závratnou rychlostí, špatně se vám dýchá, brní vás

končetiny nebo celé tělo, máte rozmazané vidění, třesete se, bolí vás u

srdce, máte pocit, že ztratíte kontrolu a omdlíte, ba co víc, že zemřete a

nebo se zblázníte, ztrácíte pojem, kde je váš obličej a jeho pravá či levá

strana, do vaší hlavy se žene neskutečná horkost nebo tlak?

Tyto a ještě mnoho jiných průvodních jevů vás může silně utvrzovat, že

v ten okamžik vás postihl infarkt nebo mozková mrtvice.

Dost symptomů je totiž shodných.

Většinou se necháte odvézt okamžitě k lékaři, kde ale po všech

vyšetřeních zjistí fyzický stav zcela v pořádku.

BOHUŽEL ŽÁDNÝ INFARKT, ALE PANICKÁ ATAKA TO JE.

Taky vás po   druhém odvozu na pohotovost začnou odesílat k patřičným specialistům- k psychiatrům. Bohužel ani ti, vás ale neumějí uzdravit. A tak každý další možný zážitek je pro vás ten největší strašák, což vám ale vůbec nepomůže ke zdraví.

O co se opravdu skrývá pod touto diagnozou? Za vším je obrovská stresová reakce organismu, která má zcela jistě nějaký důvod. Ten je ale bohužel skryt v nevědomém labyrintu vaší duše. Za každou takovou atakou je pokus vaší duše uvolnit obsah některých minulých zážitků, přehodnotit je, nebo naopak jim udělat místo a vést správným směrem myšlení i usměrnění vašich postojů a hodnot. Dá se říci, že hluboká láska vás samých ve vašem srdci vás přes tuto psychosomatickou reakci vede k odkrytí a odklizení nánosů, aby vaše srdce mohlo zářit láskou a vaše mysl byla plna porozumění, pochopení a soucitu pro především sebe sama.

Odkrýt příčinu jistě lze, navíc je nutné, ale nemusí tu být jen jedna, může to déle trvat, navíc někdy musíte být otevřeni i k věcem, kterým v tento okamžik ani nevěříte a nerozumíte. A je k tomu potřeba velice pokročilý a schopný odborník.

Vy ale potřebujete pomoc okamžitě. Pokud se vám něco takového děje, vzpomeňte na tento článek. Tím terapeutem a největším odborníkem v té chvíli musíte a popravdě stejně jste, vy sami. Nepanikařte! Zvětšíte tak ještě víc stresovou reakci a vytvoříte tak stresový bludný kruh. Potřebujete ventilovat příliv neskutečné energie, která byla stresem uvolněna, takže musíte využít něco z protistresových technik- pohyb, dech, zvuk v tomto případě nejlépe. Je prostě nutné vyvolat opačnou reakci ke stresové a tím je prostě relaxace. Na přílišný pohyb v tomto stavu v těch opravdu vyhrocených chvílích můžete zapomenout, vždyť skoro „umíráte“. Ale co se někde posadit a začít velice, velice pomalinku a jemně pohybovat od kyčlí celým trupem až hlavou? Můžete také následovat jemný- velice jemný krouživý pohyb. Velice vhodné je následovat pohyb vhodným dechem a také u toho zapojit zvuk. Dech je nutný hodně, ale přitom nenuceně zpomalit. Někdy se vyplatí dýchat i chvilku do dlaní. Nutné je příliš nejít do hlubokého nádechu, kde by se zvyšoval přívod kyslíku. Je potřeba také prohloubit výdech. Ten totiž významně zharmonizuje vegetativní nervový systém v tu chvíli. Zvuk můžeme opět při dechu řídit tak, aby byl nenásilný, vypadal tak, jako kdybyste si skoro neslyšně zpívali ukolébavku nebo aby při každém výdechu vzduch rozezvučel jakkoli hlasivky.

Výborný další pomocník je hudba. Ta působí na nejhlubší vrstvy našeho nevědomí. V ten okamžik musíte ale zvolit tu správnou. To znamená relaxační nebo meditační. Vše musí podporovat obrácení stresové akce v opačnou, relaxační. Dalšími opravdu výbornými pomocníky je autosugesce a autohypnóza.

V těchto stavech je potřeba obrátit pozornost na jiné myšlenky, také velice uvolňuje přítomnost někoho druhého. Tedy pokud jste právě sami a máte komu, zavolejte mu a chvíli si povídejte o něčem ale úplně jiném, co vaši pozornost odvede.

Tou opravdovou katastrofou v případě, že někoho začnou potkávat panické úzkosti je upnout se k lékům, k posteli, litování se, stěžování si, vymlouvání se na tyto stavy a k nim pak okamžitě přidružené další- jako např. sociální fóbie. Prostě strašit se tím stavem znamená umožnit mu opět proběhnout.

Všechny tyto stavy jsou ale dobře postižitelné a tím prvním by měl být ucelený program na stres. Neni opravdu třeba hledat žádné zázračné metody, bylinky a léky. Stejně neexistují.

Pokud byste mi chtěli nevěřit, pak vám vše ráda vyvrátím vlastní zkušeností, vlastním příkladem a nebo také vědecky podloženými fakty.

Jedno je velice důležité a to si pamatujte. Bez vašeho přičinění to nepůjde a poslouchat vaše plačky nebo být v rodině omezen vašim stavem, je velice nepříjemné, omezující a nechce se v tom být donekonečna. Tedy buďte zodpovědní i k okolí. Takže se vzchopte, o nic tak zvláštního zase nejde než jen o stres a začněte s tím něco aktivně dělat. Neboť se dá!

Uvádím ty nejméně příjemné stavy. Jsou samozřejmě i slabší- udělá se vám slabo, trochu rozbuší srdce, ale po chvíli klidu vše lehce přejde.

Na několika místech je možné se mnou pracovat a naučit se velice dobře se sebou zacházet a to i preventivně. Tak jako lékaři budu pevně apelovat na prevenci. Z jediného prostého důvodu. Učit se správně dýchat, abyste si pomohli v daném stavu, je při již rozběhnuté potíži daleko těžší než v klidu. Kdežto při nepříjemnosti, která mě může kdykoli potkat, již snadno vytahuji své vlastní prostředky, které jsem se naučila velice dobře zvládat předtím.

Práci s dechem a uvolněním najdete na onlline sadě Jak správně dýchat ZDE NAJDETE

Pokud nenacházíte vhodný program na webu, není právě vypsán, máte možnost se domluvit osobně, nebo mi zanechte zprávu o tom, co pro sebe hledáte, čím trpíte a na mém mailu makaki@kouzelneleceni.cz .

Napsáno pro všechny, kdo neví co se s nimi děje a jak se tomu bránit. Napsáno pro všechny, kdo potřebují pro první krok naději, že to mohou zvládnout.

 

 

NmQzOW