Vše můžete platit / čerpat  přes Benefit

 Před mnoha lety jsem napsala eknihu. Možná ledacos napoví ;-) OTEVŘETE HNED TADY

 

Co Vám nabídneme?

 

Jakéko-li programy u nás, byť i pouhý wellnes odpočinek, jsou dokonale propracované a jsou určené lidem, které neoslovuje povrchnost, ale chtějí svůj čas i  peníze vydat za opravdovou kvalitu a to, co jim pomůže, co potřebují nebo udělá radost.

 

Do vaší návštěvy či pobytu, ale také vzdělávacího pořadu přineseme zásadní změnu- jak myslet, jak se hýbat, jak léčit, regenerovat, jak odpočívat, jíst, komunikovat, jak milovat…. – a budete se víc usmívat, víc chápat, málo kritizovat, budete sebevědomější, jistější i krásnější, s většími možnostmi i schopnostmi, s větším optimismem, zdravím a energií.

 

Naší specialitou jsou individuální i skupinové (rodinné, firemní) léčebné, vzdělávací nebo preventivní pobyty, tvořené naprosto přesně- dle vašeho stavu.

 

 


» INTENZIVNÍ TERAPEUT. POBYT
Intenzivní terapeutický pobyt stres, psychika, zdraví

Intenzivní terapeutický pobyt 

Jediný toho druhu v ČR již od 4.1.2012

Pro všechny psychické a fyzické potíže

Pro osobnostní rozvoj

Pro práci na vztazích

Pro nalezení smyslu života

Pro práci se stresem

Pro naučení se té nejtrvalejší péče o sebe

Je to ten nejrychlejší posun, jaký si ani ne/umíte představit. 

Mnoho z toho jak vypadá a co se používá najdete již zde :

http://www.kouzelnaharmonie.cz/kouzelnaharmonie/22-SLUZBY-PECE/113-ZDRAVOTNI-KOUCINK

http://www.kouzelnaharmonie.cz/http/www-kouzelnaharmonie-cz/kouzelnaharmonie/25-DEPRESE-PSYCHIKA

V lednu r.2012 jsem začala po intuitivním popudu vytvářet pobytovou verzi na léčbu stresu, depresí, vyhoření, všech dalších psychických nebo fyzických potíží a stavů. Hned prvním klientem jsem byla ohromena rychlostí léčby. Pracovala jsem celistvě a do procesu jsem zapojovala rovnoměrně práci s myslí  a tělem. Každý další případ jen potvrzoval mou původní doměnku a vhodnost směru. Práci jsem soustředila do bývalé myslivny v divoké přírodě jižních Čech vesničky Hrdlořezy u Suchdola nad Lužnicí. Bohužel covidová doba měla dopad neblahý a toto místo se mi nepodařilo udržet.

KDE NYNÍ PROBÍHÁ

Obvykle volíme Třeboň a pension Jasmínu.

KDY SE HODÍ POBYT ZVOLIT  ? 

 • Psychické stavy – stres, deprese, paniky,mánie, neurózy, úzkosti, fóbie, syndrom vyhoření, únava, přecitlivělost, nejistota aj.
 • Poruchy příjmu potravy – obezita, bulimie, anorexie
 • Psychosomatické stavy
 • Somatické stavy – např. gynekologie (cysty, myomy, endometrióza, neplodnost), pohybový aparát, migrény, rakovina, kardiovaskulární potíže, chronické potíže, zažívací potíže, astma, ekzemy aj.
 • Strach ze smrti , spirituální krize , sebevraždy
 • Pracovní, rodinné, partnerské potíže
 • Osobnostní rozvoj

Nečekejte, až bude ještě hůř a začněte své potíže řešit včas!

Pokud je váš stav již opravdu hraniční, byla v minulosti hospitalizace, uvažujete o ní, vaše mysl je těžko ovladatelná, máte sebevražedné sklony, neovladatelnou mysl, jednou je vám lépe, ale pak se zase vše zhorší – intenzivní terapeutický pobyt je zde mimořádně vhodný a namístě.

Pobytovým programem je možné u mnoha osob řešit pocit nutnosti hospitalizace v psychiatrických léčebnách. Budeme ale rychlejší ;-) a výsledky trvalé ;-) OVŠEM ZÁLEŽÍ TO NA VÁS

Pobytový program je vždy lepší volba než jsou jen samotné jednotlivé terapie.

Nehodí se jen při psychických potížích jako jsou depresivní stavy, ale také u posunu v osobnostní rovině. Když chci získat větší sebejistotu, najít jiný životní směr, vylepšit vztahy,  naučit se pracovat se stresem různými technikami. 

Pro fyzické zdravotní potíže byl vytvořen přímo Zdravotní koučink a dost dobře popisuje co vše se děje u pobytu.

 

JAK JE POBYT VYTVÁŘEN

Je použitý inteligentní vícesložkový holistický program. To znamená, že pracujeme na více rovinách - tělo, mysl, duše/spiritualita/ s mnoha metodami a technikami. 

Je důležité, že osoba opustila nefunkční domácí prostředí- tedy nefunkční systém a vrací se do něho až když dojde k přenastavení systémových přesvědčení. Tedy se zpracuje vnitřní prostředí klienta- uvnitř něho samotného  a on pak lépe reaguje na to v kterém žije. 

Vždy se pracuje jen s jedním klientem. 


STRAVA?

Zajistíme si ji sami. Uvaříme si, případně si můžeme dojít do některé restaurace. Nahlašte předem, zda jste vegetarián, máte nějaké potíže apod. a případně, co určitě nejíte.

Jak vypadá takový intenzivní terapeutický program?

Slovy Makaki:

"Stále jsem se snažila popsat tento program, především zaměřený na psychiku, který je nejvíc vyhledávaný, ale šlo to velice těžko, protože je v ČR ojedinělý a tuto péči zatím neznáme, proto si ji těžce představujeme a všechen popis selhává. Především je těžké si představit a uvěřit, že po mnoha měsících nebo týdnech nepohody a hrůzy, by se mohlo ulevit za pár hodin nebo několik málo dnů. Ale opravdu to jde a stále se to děje a jsem toho s největší radostí svědkem.

Program má totiž vše, co je nutné pro rychlý návrat ke zdraví a radosti. Tedy především u psychických záležitostí. 

Program byl v prvních devíti letech zasazen do divoké přírody Jižních Čech v blízkosti Novohradských hor. Nyní je v Praze nebo může být vyžádán v Třeboni- případně blízkém okolí. Pracuji jen s jedním člověkem a celý den "jste v rukách" tedy jste v pracovním a přátelském kontaktu se mnou. Opravdu přátelském, bez toho by to nešlo. Díky tomu se uvolníte víc a víc mi o sobě prozradíte. Spolu třeba i snídáme, spolu obědváme, spolu si vše připravíme, taky ale jdeme na kafe nebo procházku /tedy pokud chcete/ a u toho si stále povídáme a pracujeme. Díky tomu se dá usměrnit v každém okamžiku vývoj celé péče o vaší osůbku a máme možnost aktuálně reagovat a přizpůsobovat průběh. Proces k návratu urychlujeme určitými metodami z oblasti alternativ a různých směrů psychoterapie nebo koučinkem. Program musí být vícesložkový a je v něm opravdu mnoho práce se zvládnutím stresu, vašich přesvědčení, emocí, ale také toho jak vůbec žijete. Takže vše se střídá tak, jak je třeba a aby to mělo účinek. Čím více dnů zvolíte, tím více se budete moci opravdu naučit a zažít některé techniky a metody, kterými musíte bezpodmínečně pokračovat doma.  K pobytu je přidávána také "lesní terapie", kterou jsem v ČR začínala pod tímto názvem právě v r.2012. Procházky přírodou, její symbolika, navnímávání a pohyb při této terapii nám pomáhá mnohé pochopit lépe.

Nebudu tvrdit, že odjedete úplně vyléčení, přestože i to se párkrát stalo, ale vaše zlepšení bude pravděpodobně o 60-90 %. Podstatné je, že budete i po 3 dnech moct opět doma fungovat jinak. Ale u depresí je vhodné dnů více. Domu si povezete vědomosti a techniky jak se sebou doma zacházet a stav doléčovat do 100%. Také budete sobě a tomu co se děje a proč, rozumět. I pak budu stále s „vámi“ na dálku- telefonicky, mailem, Skypem. Někdy stačí jen povzbudit, někdy něco ze života ujasnit, někdy je potřeba dál terapií pokračovat.

 Pobytová verze je opravdu pro všechny, kde je kvalita života mimořádně snížena a musí být co nejrychleji vrácena na snesitelnou úroveň . Musíme pracovat rychle a příliš to neprodlužovat. Každý potřebuje jinou délku, ale rozhodně pobyt nikdy nepřesáhl 14 dnů. Obvykle trvá 5-7-10dnů.Někdy se vyplácí pobyt rozdělit  a přijet ještě jednou na kratší dobu.

Cena: Zdravotnictví nic nepřispívá, vše si hradíte. Každý pobyt je velice individuální a vždy se postupuje jinak. Může být i co do času i práce velice intenzivní a nebo méně intenzivní. Intenzita se dá také prolínat, tedy napočítat méně a více intenzivní pobyt. Proto i cena bude rozdílná a určuje ji více faktorů. Cena se tedy kalkuluje až po vyžádání a popsání vašeho stavu s určením délky programu a toho, co je schůdné i pro klienta.

Prosím ale, uvědomte si předem, že cena musí být opravdu jiná než když jedete na wellnes pobyt. Uvědomte si také, že dvouhodinová psychoterapie by stála 2000 Kč /u mě ale i jiných/. Pobytová verze ale stejně vždy rozhodně vyjde levněji v přepočtu na hodiny. A zkuste si také srovnat některé hodnoty- např. když si koupíte oblečení, skříně, dovolenou apod. Nic se nemůže srovnat s programem, kde je vám konečně dobře, měníte život k lepšímu, dokážete zase fungovat doma, s přáteli, můžete opět jezdit autem, starat se plně o malé děti, chodit do práce, dokážete opustit nepříjemné zaměstnání, nefunkční vztah. Taky nacházíte svou sebehodnotu a sebejistotu, dokážete se na sebe více spoléhat, nebojíte se komunikovat a projevovat. Navíc v metodice získáváte nástroje, kterými už navždy ovládnete svůj život ve všech směrech. Tedy stáváte se tvůrcem svého zdraví i života.

Intenzivní program s pobytem: cena vykalkulována na vyžádání. Pokud právě máte veliké finanční potíže a možnosti máte omezené, mluvte o tom hned při žádosti o kalkulaci.

Self program: nácvik technik  pro zvládání stresu, stres nebo zdravotní koučink  VÍCE ZDE


731 101 180   martamakaki@seznam.cz

POZOR! KLIENT PROCHÁZÍ JEN TAKOVÝMI TECHNIKAMI, KTERÉ JSOU MU PŘÍJEMNÉ A PŘÍNOSNÉ! NIKDY NENÍ DO NIČEHO NUCEN A JE UČEN ROZPOZNAT CO OPRAVDU POTŘEBUJE V DANÝ OKAMŽIK.

Denně přesně podle individuální potřeby mohou probíhat tyto terapie:

 

 1. psychoterapie, konzultace, koučink (výběr dle potřeby)
 2. Komplexní program na stres dechová terapie, vybraná relaxační terapie a další
 3. autosugesce, autohypnoza
 4. mentální techniky- vizualizace a práce s vnitřními obrazy,
 5. zdravotní vnitřní cviky a práce s vnitřní energií
 6. dle potřeby práce s dynamikou systémů- konstelace
 7. pohybová terapie – zdravotní, bioenergetické, jóga, antistresové aj.
 8. muzic body work
 9. meditace
 10. rituální terapie, artterapie,
 11. lesní terapie /v Praze náhrady: Vltava, historická místa a parky
 12. metoda mozkových okružních polí
 13. meridiánové masáže dle W. Penzela APM- zharmonizování
 14. antistresová masáž
 15. Reiki
 16. pracovní terapie
 17. léčebné kódy a jiné netradiční techniky

Vše je nastaveno expertkou Martou Makaki  po příjezdu a každý okamžik přesně přizpůsobováno.

 

Tento program je zcela intimní a individuální

 

Jak se o programu vyjádřili klienti?

Jedna klientka - manažerka nadnárodní firmy označila tento pobyt jako "Cesta z města". Pro Vás jako hosta/klienta je zde otevřené domácí a přátelské prostředí, kdy terapeutka může reagovat na vše, tedy i to, co proběhne mimo "pracovní" čas - neboť ona pracuje nepřetržitě. Stravu si připravujeme společně, společně můžeme zajít do cukrárny na kávu, projet se na kole, vyjet na výlet po okolí autem, můžete se naučit zkrátit sukni, upečete pro nás buchtu,nasekáme dřevo a přesto budeme stále pracovat na tématu, s kterým jste přijel/a. Nečekejte, že Vám bude jen dobře! Pokud jste přijel/a na 5 dnů, musíme být za 5 dnů také u konce - tedy musíte dostat to, za čím jste přijel/a. Tento pobyt je náročný pro terapeuta i pro Vás, ale výsledek stojí za to!

Pár nejkrásnějších referencí: Alice - počtvrté vyhoření - odeslána obvodní lékařkou. Propojeno s artterapeutkou.

Díky Vaší terapii jsem dokázala pochopit sama sebe. Uvědomila jsem si, že jsem stejně jako jeden z mých obrázků jako ve vězení, že vlastně nevím co mám dělat a jak to mám kreslit a že chci kreslit něco co se bude líbit Vám. Až s Vámi jsem pochopila, že je to celé o mě, že mám být sama sebou a nebát se toho. Chtěla jsem Vám moc poděkovat. Myslím, že jsem konečně otevřela oči. Moje smlouva ve společnosti, kde pracuji na konci ledna skončí a já se strašně těším, že začnu konečně dělat to co mě opravdu baví. Zatím ještě nemám úplně jasno, ale strašně se mi ulevilo a cítím se konečně šťastná. Vím, že jste mi moc pomohly na mé cestě si tohle uvědomit. Do té doby jsem byla jen loutka, která dělá co chtějí jiní, ne to co chci dělat já sama. Pokud by Vás k mé osobě cokoliv napadlo, napište, budu ráda. Děkuji a přeji šťastný nový rok 2015. Hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody! Alice

 

A Zuzka - silný stres, vyčerpání - poslala svatební oznámení a na zadní straně--

 

Pani Andrea, která přijela na 2 dny a poté jsme pokračovaly asi 6x přes Skypové konzultace, především úzkost, strach,porucha spánku a panické stavy, které ji úplně vyřadily z normálního života:
Dobrý den Marti,
řekla jsem si že Vám musím napsat,protože jsem se dlouho neozvala.
Neozvala jsem se proto,že se cítím fakt moc dobře. Po naší poslední konzultaci to ze mne nějak všechno spadlo a citím se fajn.
Pocity strachu se již skoro nedostavují, chodím nakupovat ( i sama do velkých supermarketů, tak jak jsem to měla dříve. I vnoučka jsem už hlídala bez problému sama a taky se mi zlepšil spánek a v práci jsem zase spokojená. Stále cvičím a medituji.
Chci Vám ještě jednou moc za všechno poděkovat a popřát krásné léto. Často na Vás vzpomínám.

Mějte se hezky Andrea z Moravy
Zdravotník specialista Jana po týdenním programu na depresi spojenou s potížemi trávení:
Chci ještě jednou poděkovat za čas strávený společně. Deprese to vzdala a já ne:-)Antidepresiva leží v šuplíku a čekají, až je odevzdám do lékárny, i když bych je raději spláchla nebo zakopala :-) každopádně je neužívám a jsem bez bolestí. Prášky na spaní taky nebaštím. Zato baštím jídlo, spíše se nacpávám:-) Se sestrou a tátou jedeme k moři, jsem za to nesmírně vděčná. Mám spoustu energie a tak zvelebuji, uklízím, dokonce tvořím podzimní dekoraci a baví mě to. Už jen ta práce, aby byla ta správná. Zatím to vypadá na moje bývalé pracoviště. Kamarádku inspiroval můj posun a jede za Tebou v listopadu, to je taky bezva. Takže díky sobě, Tobě a Bohu za vše.
S láskou Tě objímám a přeji, ať myslivna vzkvétá a pomáhá Ti dál v Tvoji práci svým kouzlem.
Ostatní zprávy dávám do referencí u profilu

MDQ1N2QxM